Odpowiednia ekspozycja towaru może wpłynąć zarówno na wyniki sprzedaży jak i na komfort klienta w procesie podejmowania decyzji.

 

Skład budowlany to unikatowe miejsce bezpośredniego spotkania inwestora z marką. Dobra oferta sprzedażowa ma taką formę, by była jak najbardziej efektywna dla sprzedawcy i generowała zyski, doskonale wiedzą o tym eksperci tacy jak sklep.auroks.pl , którzy od lat prowadzą biznes.

 

Dzisiejsi sprzedawcy rozumieją wpływ aranżacji sklepu na wyniki sprzedażowe.– Współczesne wystawiennictwo powinno być ciekawe, intrygujące, niekiedy też przewrotne. Zmianę ekspozycji należy zacząć od witryny, która powinna zaintrygować klienta na tyle, aby nakłonić go do wejścia. Wygląd witryny powinien być również często zmieniany – najlepiej raz na dwa tygodnie. W dzisiejszym handlu inwestycja w witryny i ekspozycje to działania pro-sprzedażowe. Zindywidualizowane, bo do specyfiki danej branży i kej klientów podchodzi się jednostkowo, rozważając z jednej strony potrzeby sprzedawcy, z drugiej – potencjalnego nabywcy materiałów budowlanych. Za każdym projektem powinny stać dogłębne analizy preferencji klientów. To czyni składy budowlane niepowtarzalnymi.

 

Zdaniem ekspertów nie ma nic gorszego niż chaos panujący we wnętrzu składu budowlanego. O taki efekt nietrudno, kiedy nieumiejętnie i przypadkowo ustawia się towary. Brak taktyki co do ekspozycji i sposobu prezentacji materiałów jest zgubny . W butikach z odzieżą, przykładowo, wrażenie nieporządku może być spowodowane niejednolitymi regałami czy wieszakami. Odpowiednia segregacja towaru wprowadzi do wnętrza porządek i da większą przejrzystość asortymentu.

 

Wyspa z produktami to pierwszy element na ścieżce klienta. Ekspozycja towarów w tym miejscu musi zachęcić do przejścia w głąb sklepu. Każdy kolejny krok klienta musi być jednak szanowany. – W dzisiejszych czasach wszyscy są zabiegani, chcą móc błyskawicznie podejmować decyzje i oczekują, że usługodawca im to ułatwi. Na przykład w salonach odzieżowych panuje trend total look’u, czyli eksponowanie odzieży w taki sposób aby klient miał możliwość zapoznania się z kompletną ofertą asortymentową – od butów, poprzez spodnie, sukienki i bluzki do nakryć głowy i akcesoriów. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów i tak samo powinno być w przypadku składu budowlanego wszystko powinno byc poukładane w sposób przejrzysty, klient musi widzieć porządek, to zachęci go z pewnością do robienia zakupów w spokoju i głębszym zastanowieniu się nad tym czego potrzebuje. Nikt nie lubi być w bałaganie a tym bardziej robić zakupów. Każda alejka powinna być oznaczona, tak aby klient sam mógł dokonać wyboru czego potrzebuje i udać się po to w konkretne miejsce. Ekspozycja towarów jest bardzo ważna, prawidłowa może przynieść spektakularne efekty sprzedażowe. .

Tagged Under